Manželka zoufalka? Ani omylem!!!

Kolik máte dětí 1, 2, 3? A nebo se na děti teprve těšíte? Byla jste a nebo jste v partnerském/manželském svazku? No a jak to u vás vypadá? Je to samá vášeň a vrkání? Jsou to úsměvy a každodenní zprávy na mobilu? Pravidelné dárečky, květiny a večeře? A nebo to už dávno tak růžové není?

Role manželky je role, kterou bychom všechny měly nejdříve nějaký ten pátek pořádně studovat. Realita je však taková, že 99,9% žen začíná tuto roli s nulovou přípravou a hned na prknech Národního… Kolikrát je to taková rychlost, že si žena si ani nevšimne a k roli manželky přibyde i ROLE ZOUFALKY. Zoufalka se vyznačuje tím, že manžela kontroluje, vyčítá mu tohle a potom zase toto, stále po něm něco chce, neusměje se jak je rok dlouhý a většinou si na něho (nebo na něco) stěžuje…

V momentě, kdy má žena pozornost na všechno, co se ji nelíbí a co jí štve, přestává mít pozornost sama na sebe. A to je vážně průůůůšvih!!! Protože když žena nemá pozornost sama na sebe, tak nežije svůj život, ale život svého okolí a všech těch věcí, které se ji nelíbí. Role zoufalky je již krůček od role oběti a to je zkrátka už drsný kafe. Uf, uf.

ROLE OBĚTI má totiž nejtemnější kostým ze všech. Pokud na sobě takový kostým náhodou pozorujete, PRYČ S NÍM!!! Vsadím se, že ve skříni máte daleko vzdušnější a zářivější věci. Kostým pro roli zoufalky nebo kostým pro roli oběti vás může udusit lusknutím prstu! Vězte, že pokud se vám role, kterou momentálně na svém životním jevišti hrajete, nelíbí, tak s tím prostě přestaňte!!! Mazejte do zákulisí a PŘEPIŠTE SI SVŮJ SCÉNÁŘ.

JE TO VÁŠ SCÉNÁŘ!!!

Takže MANŽELKA ZOUFALKA ANI OMYLEM!!! Role zářivé, sebevědomé a svobodomyslné manželky/partnerky nastupuje v momentě každodenního naplňování 3 velice důležitých potřeb:

1) potřeby vlastní seberealizace, tzv. plutí v proudu kreativity, kdy to něco nepopsatelně baví, na čem může žena pracovat, co může rozvíjet a tedy žít tvůrčím životem;
2) potřeby pravidelného pohybu, protože to jsou endorfiny, hormony štěstí, to je radost z toho že věnujete čas sama sobě, pozornost tedy směřuje k vašemu tělu, k vám! Pohyb v člověku probouzí život, radost a energii;
3) potřeby dělat věci, které jsou pro nás hluboce důležité, ale na které nemáme většinou čas…

Člověk opravdu, ale opravdu musí chtít, aby život strávil v těle, ve kterém mu je dobře. Miluji motivovat ženy k akci a k pohybu. Protože akce a pohyb, to je život.

ŽENA PLNÁ RADOSTI A ŽIVOTA SE STÁVÁ NEODOLATELNOU.

Takže má ráda zní: nebojte se přepsat si scénář ve všech bodech, které vás ničí, bolí nebo limitují. PŘEPIŠTE SI SVŮJ SCÉNÁŘ!!! A novou roli se začněte učit krůček po krůčku. Každý den si nový scénář opakujte. Užívejte si nové role sebevědomých, zářivých žen, které vám přináší pocity absolutní radosti a svobody. Hýbejte se.

 JSME ZROZENI K POHYBU…

Edita Berková

\"\"

Edita Berková

Edita je trenérka motivace a změny, milovnice modré indulony, lyžování, piva a inspirativních knih. V roli mámy dvou úžasných dětí (Elly a Edy) přivedla v roce 2010 na svět značku Strollering® – Mateřská v Pohybu. V čele se stovkami akčních maminek tak inspiruje k prožití mateřské dovolené aktivně a s úsměvem.

Komentáře