Naše MISE: \"Podporujeme maminky k prožití MD aktivně a s úsměvem. Inspirujeme a rozdmýcháváme motivaci k pohybu a k akci. Nabízíme jedinečnou šanci seberealizace a seberozvoje.\" 

Jak jsem se stala lektorkou Strolleringu v Děčíně…

Všechno to začalo jak jinak než narozením našeho milovaného Kryštůfka. Jako celoživotní sportovkyně jsem samozřejmě moc ráda obětovala hodně svých sportovních aktivit pro děťátko, nicméně mi pravidelný sport začal chybět. Tak jsem brouzdala po internetu a už vlastně před rokem jsem zjistila, že něco jako Strollering existuje. Ale nejbližší lekce pro mě – Děčíňačku – probíhaly buď v Teplicích, nebo v Krásné Lípě, a to se mi samozřejmě dojíždět nechtělo. Najednou uplynul skoro rok a já jsem zase začala brouzdat, co by se tak dalo dělat s miminkem, ale abych si zamakala já jako maminka. A jak tak brouzdám zase na internetu, tak vidím řádek „Staňte se lektorkou Strolleringu“. Přečetla jsem si podrobnosti a okamžitě mě to nakoplo. Ačkoliv jsem do té doby neodcvičila ani jednu hodinu jako cvičenka, nějak jsem to cítíla… 

Přihlásila jsem se na červencové školení Strolleringu a na rovinu říkám, že mi to momentálně změnilo život. Školení vedla Sandra Jandová a Míša Hrachovcová a jim patří obrovský dík, protože nebýt jich, určitě by to maminky, stejně jako mě, neoslovilo. Školení byla opravdu makačka, měla jsem tam s sebou Kryštůfka a hlídací tetičku, která si ho brala vždy, když jsme zrovna probírali teorii. Jinak školení Kryštůfek zvládal úplně parádně. Holky nám ukázaly opravdu širokou škálu cviků, které si sportovně založené maminky pak mohou podle sebe upravit, doplnit, „vytunit“…:-) Mluvilo se o diastáze, pánevním dnu, cvicích, které jsou pro obě problematiky vhodné/nevhodné. Všechny možné dotazy nám byly zodpovězeny. Celé školení probíhalo ve velice přátelském a pozitivním duchu, což bylo alespoň pro mě hrozně důležité. Každá maminka si v závěru školení zkusila sama „odlektorovat“ část lekce. Na to, že jsem nikdy předtím žádný podobný trénink nevedla, jsem neměla vůbec trému, bylo to krásně a zdravě vyhecované. 

Hned týden po školení jsem začala s lekcemi. Pro začátek jsem se rozhodla spolupracovat se skvělým mateřským centrem v Děčíně – s Běláskem. V rámci tréninku jsem celé prázdniny dělala zdarma. Holky nás na školení připravovaly na to, že se může stát, že na první lekce nám maminky moc chodit nebudou…ALE světě div se, maminky chodily ba co víc, chodilo jich každou hodinu víc a víc. 
I přes opravdu tropické počasí jsem měla na téměř každé lekci minimálně 10 maminek – úžasný pocit, když mi pak hodinu chválí, jsou nadšené a je to  na nich vidět. Jedna maminka už dokonce začala díky cvičení hubnout 🙂

Během lekcí potkáváme lidi, kteří si nás fotí, tleskají, maminky s kočárky, které se ptají, kdy se mohou přidat. Momentálně cvičím dvakrát týdně v Děčíně a slýchám ohlasy na přidání další hodiny. To mě opravdu moc těší a motivuje dál. Vymýšlím různé akce, kterými by se lekce daly zpestřit – 2hodinová lekce, Strollering maraton, Coffee Strollering 🙂 Od září jsem začala jezdit cvičit také do České Kamenice a v hlavě mám spoustu dalších nápadů. 

Hrozně dlouho jsem také chtěla dělat něco, kde bych u sebe mohla mít Kryštůfka a zároveň se seberealizovala – STROLLERING mi otevřel bránu do světa. Opravdu mě to chytlo, manžel je nadšený, že mám stále dobrou náladu, srším energií.
Kdyby nebylo Vás holky, Sandro a Míšo, nejspíš bych se k něčemu takovému nikdy neodhodlala!
Maminky, neváhejte a prožijte mateřskou v pohybu, je to fakt paráda 🙂 

Zdenka Střihavková (lektorka z Děčína)

Komentáře